Slovan udolal Traktor po nájazdoch, rozhodol ako inak Jeglič (VIDEO)

Traktor Čeljabinsk – HC Slovan Bratislava 1:2 sn (1:1,0:0,0:0-0:0)

Góly a asistencie: 11. Růžička (Šinin) – 19. Paré (Barker, Kašpar), rozh. nájazd Jeglič

Rozhodovali: Safiullov, Hofman – Parfionov, Raming.

Vylúčenia: 7:6, navyše LeBlanc 10 min. OT
Traktor: Demčenko (Francouz) – Novák, Martynov, Borodkin, Denisov, Šinin, Quint, Petrov, Chlystov – Glinkin, Popov, Jakuceňa – Kručinin, Pestunov, Šarov – Gubarev, Rybakov, Kokujov – Růžička, Osnovin, Afonasevskij.
Slovan: Brust (Garnett) – Kundrátek, Barker, Švarný, Starosta, Kozák, Mihalik, Luža – Kašpar, Nedorost, Paré – Jeglič, Tičar, Nagy – Leblanc, Surový, Bartovič – Skalický, Lušňák, Skokan.
Slovan nastúpil na úvodné buly so šiestimi legionármi, keďže Mareka Viedenského nepustilo do zápasu zranenie. V tomto momente teda nebol na ľade ani jeden Slovák. Domáci mali prvú šancu po strele Denisova, gólom však mohla a mala skončiť strelá Kundrátka v presilovej hre na začiatku siedmej minúty. V polovici tretiny vyšla domácim krásna kolmá akcia, na ktorej konci bol Čech Růžička a Traktor viedol. O minútu neskôr po hrúbke Brusta mohli domáci zvýšiť, ale Starosta so šťastím zachránil. Minútu a pol pred koncom dostal Slovan do daru ďalšiu presilovku a po strele Kašpara poslal puk do bránky Paré – 1:1. Vzápätí sa opäť tešili hráči Traktoru, ale gól nebol uznaný pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

Aj v druhej časti hry mali prvú šancu domáci, Pestunov však strieľal nad. Aj v ďalšom priebehu mali viac šancí hrári Čeľjabinska, ktorým k ich realizácii pomáhali aj fauly hráčov Slovana. Po jednom z oslabení sa do prečíslenia dostali LeBlanc a Bartovič, kanadský útočník však v ťažkej pozícii cez obrancu netrafil Bartovičovu hokejku ideálne. Slovan si potom po troch oslabeniach konečne zahral aj presilovku a nezahral ju zle. V najväčšej šanci ale Tičar trafil iba do hrude Demčenka. Záver dohrávali v početnej výhode opäť domáci, Brust však spoločne s obranou stál na pevných nohách.

V úvode tretej tretiny nevyužil Slovan svoju presilovku, Kašpar mal však po individuálnej akcii blízko ku gólu. Rovnako aj Nagy po ďalšom zvládnutom oslabení desať minút pred koncom. V tomto čase tréner Říha stiahol hru na tri útoky, onedlho však musel opäť improvizovať po zranení Nagya. Do konca tretiny sa už nič neudialo a nasledovalo predĺženie.

V ňom mali veľkú šancu domáci po prečíslení, výborne však zasiahol Švarný. Aj ďalšiu šancu musel riešiť Barry Brust, Osnovin v tutovke zlyhal. Nadstavený čas rozuzlenie nepriniesol, o bode navyše pre jeden či druhý tím rozhodovali samostatné nájazdy. Tie zvládol lepšie Slovan, zatiaľ čo Jeglič a Kašpar svoje pokusy premenili, Brust domácich vygumoval. Slovan si tak z chladného Uralu odváža cenné dva body.

Ohlasy, zdroj. hcslovan.sk
Miloš Říha: „Síce sme dnes nehrali tak dobre ako v minulých zápasoch, ale s výborným výkonom gólmana a bojovnosťou sme zápas dotiahli do víťazného konca. Som rád, že z ťažkého tripu vezieme domov dve víťazstvá. Za celé mužstvo prajeme fanúšikom a celému hokejovému Slovensku všetko dobré do nového roku. „

Lukáš Kašpar: „Hrali sme o veľa. Oni sú už prakticky mimo hry o playoff, ale dnes hrali veľmi dobre a bol to vyrovnaný zápas. Na jednej strane sme síce stratili jeden bod, ale na strane druhej berieme zvonku dva body, a to tiež nie je na zahodenie. Pri nájazdoch v zásade viem presne, čo urobím. Keďže to tam zväčša padá, snažím sa príliš nevymýšľať. Škoda tej nepremenenej šance v posledných sekundách predĺženia, ale takto je to rovnako za dva body.“

Tomáš Surový: „Bol to dôležitý zápas na výjazde. Chceli sme z neho tri body, ale priebeh bol mimoriadne  vyrovnaný. My sme mali streleckú prevahu v tretej tretine, škoda, že sme z niektorej šance nedokázali streliť víťazný gól. Z aktuálneho tripu máme napokon zo 6 možných 4 body, čo nie je zlé. Ideme ďalej a v novom roku budeme naháňať playoff.“