ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 3:1 (0:1)

Góly:  64. Crnkić, 70. a 72. Vittek (oba z 11 m) –  23. Lačný 11 m

Žlté karty: de Kamps, Podaný, Kubík – Rosa, Nagy, Faško, Boszorád, Tofiloski

ŠK Slovan Bratislava: Mucha  – Pliatsikas, Podaný, Saláta, Sekulić – Crnkić, de Kamps (61. Scott) – Simović, Kubík, Šefčík (21. Oršula, 46. Vittek) – Zreľák.

MFK Ružomberok: ofiloski – Kružliak, Faško (61. A. Lovás), Gál-Andrezly, Ďubek – Nagy, Maslo (49. Lupták), Rosa, Zošák – Lačný, Boszorád.

Rozhodca: Vnuk – Vorel, Jenčura

Diváci: 1367

Slovan vstúpil do zápasu aktívne, keď sa do šancí dostával hlavne Kubík. Ten v 11. minúte nahrával Šefčíkovi, ktorého strela iba tesne minula Tofilovskiho bránu. O pár minút pekne zakombinovala trojica Podaný – Zreľák a zakončujúci Crnkič. Ktorý trestuhodne minul. Za nepremenené príležitosti belasých prišiel trest. Podľa hlavného rozhodcu Vnuka Sekulič fauloval v pokutovom území Lačného, samotný faulovaný hráč sa z bieleho bodu nemýlil, poslal svoj tím do vedenia 0:1. Hostia hru vyrovnali, v strede ihriska boli častejšie pri lopte. Slovan sa snažil o vyrovnanie, Simovič zakončoval vedľa.

Do druhého polčasu prišiel Vittek, ktorý nahradil Oršulu, ten už v 21. minúte striedal Šefčíka. Slovan zahrával v krátkom čase slede viacero rohov, úspešný nebol. Neuspel ani Zreľák, ktorého do príležitosti vyslal Kubík. Tofilovski bol na mieste. Po hodine hry to bol opäť Kubík, ktorý v strede ihriska zabojoval, našiel v ideálnej príležitosti Crnkiča, ktorý svojím premiérovým ligovým gólom v drese Slovana vyrovnal. Slovan ožil, čoho výsledkom bola Vittekova aktivita v šestnástke, po ktorej v súboji s Kružliakom zahrávali belasí pokutový kop. Sám faulovaný hráč poslal svoj tím tím do vedenia 2:1. Keď o minútu Tofilovski fauloval v pokutovom území Crnkiča, zahrával Slovan druhú penaltu, tú Vittek premenil 3:1. Slovan bol pri chuti, Kubíkovu strelu Tofilovski vytlačil na roh. Zápas sa iba dohrával, Slovan si na svoje konto pripísal druhú ligovú výhru v rade, Ružomberok prvýkrát na jar v lige prehral.

Video zdroj:huste.tv