Najlepší legionári v Slovane od zisku posledného federálneho titulu (druhá časť)
V prvej časti sme vám predstavili šesticu hráčov (Haraoiua, Nigra, Gomesa, Keresztúriho, Borisenka a Nečasa). V tejto časti si pripomenieme ďalších hráčov. V období od roku 2001 sa v mužstve začínali objavovať niektorí hráči z Balkánu a Južnej Ameriky.
Dragan Mojič
Tento stopér zo Srbska hral za Slovan v ročníku 2001/2002, po ktorom belasí obsadili šiestu priečku. V sezóne sa na lavičke vystriedalo viacero kormidelníkov. Táto skutočnosť sa podpísala na Mojičovej vyťaženosti a štartoch v základnej zostave. Na jeseň nastupoval pod Dragúňom a Prochotským, ktorí sa do Slovana vrátili. Ako sa ukázalo ich návraty neboli pre klub prospešné. Pomohol Slovanu vyradiť Cwmbran Town AFC. S Libercom napokon Slovan vypadol. Po sezóne v Slovane skončil. Dodajme, že do Slovana prišiel z Hajduku Kula, kam sa po sezóne vrátil.
Vojin Prole
Jeden z najlepších brankárov, akí kedy hrali za Slovan. Viacerí fanúšikovia si pamätajú na skandovanie jeho mena ” Ole Ole, Vojin Prole!” Ako legionár ostal v Slovane aj v čase, keď zostúpil do druhej ligy a nemalou mierou sa podieľal na jeho návrate do najvyššej súťaže. Do Slovana prišiel zo Železníku Belehrad, na Tehelnom poli hral do roku 2007, kde aj ukončil kariéru. Jeho slová však hovoria jasnou rečou. “Na zápase Slovana som sa nebol od doby, čo sa Slovan presťahoval na Inter. Po ukončení mojej kariéry, bol trénerom Laco Pecko, chodil som na každý domáci zápas na Tehelnom Poli. Slovan získal pod Lacom aj titul.”
Benjamín Vomáčka
V lete 2002 sa v Slovane z Plzne objavil pomerne neznámy hráč. Nenápadný stopér Benjamín Vomáčka, ktorý sa postupne zapracoval do základnej zostavy. Jeho výhodou bola univerzálnosť, ktorú ocenil nejeden tréner. V Slovane ho trénovali Dušan Radolský a Jozef Valovič, krátko aj Libor Fašiang. V sezóne 2003/2004 sa Slovanu nedarilo podľa predstáv. Vomáčka na jar 2004 prestúpil do Žiliny. Aktuálne ešte aktívne hráva za Třinec.
Zoran Vuksanovič
Slovanu pomáhal v boji o návrat medzi ligovú elitu srbský obranca či defenzívny stredopoliar Zoran Vuksanovič. Ten prišiel do mužstva z Tehelného poľa začiatkom roka 2005 z Hajduku Kula. V obrane pozorný, nekomprosmismý hráč, si dokázal na ihrisku vydobyť potrebný rešpekt. Zo Slovanom na nedohodol na dlhodobejšej spolupráci.
Aziz Ibragimov
Do Slovana prišiel tento mladý 21-ročný nádejný hráč z Uzbekistanu. Do stretnutí nastupoval podobne ako Haraoui väčšinou zo striedačky. Technicky dobre vybavený ofenzívny záložník sa však v Slovane nepresadil natoľko, aby sa stal stálym členom základnej zostavy. Každopádne sa na jeho hru dobre pozeralo. Jeho novým pôsobiskom bol Bohemians Praha, kam odišiel počas sezóny 2008/2009.
Julio Cesar Serrano
K ďalšej akvizícii z Južnej Ameriky patril v roku 2008 tento zodpovedný Argentínčan. Defenzívny stredopoliar, ktorého Slovanu odporučil Fábio Nigro. Serrano prišiel v priebehu sezóny 2007/2008, okamžite sa stal nepostrádateľným členom základnej zostavy. Aj keď mal so Slovanom podpísanú zmluvu do roku 2011, pre zdravotné problémy s kolenom sa dohodol na predčasnom ukončení kontraktu. Podobne ako Nigro, aj on patril k obľúbencom.
Dominik Rodinger
Tak ako Vojin Prole aj on bol miláčikom fanúšikov Slovana. V Slovane strávil iba krátky čas, no aj ten mu stačil na to, aby sa stal ligovým šampiónom. Zápasy prežíval, ako nám sám povedal:“Slovan bol pre mňa najlepším krokom vo futbalovej kariére a dá sa povedať, že aj v životnej. Zažil som tam titul, hral som poháre, takže dodnes sledujem dianie okolo klubu. Aj prostredníctvom vašej stránky. S niektorými chalanmi som v kontakte aj z radov fanúšikov.“
Foto: TASR